Farmācijas muzejs

marts 2013

Muzeja darba laiks Lieldienu brīvdienās

28. martā muzejs atvērts no 10.00 līdz 16.00

30. martā no 10.00 līdz 16.00

29.; 31. martā un 1.aprīlī muzejs apmeklētājiem ir slēgts

Ola un svece pret mugurkaula skriemeļu trūci

Šī ir sena mugurkaula skriemeļu trūces ārstēšanas recepte...

Izvāra cietu olu (pēc ūdens uzvārīšanās vāra 8 minūtes). Atdzesē aukstā ūdenī un notīra, pārgriež uz pusēm un notīra, iedur adatu, lai dzeltenums neizkristu. Iededz sveci. Ar adatu caurdurto olu tur virs bļodiņas, bet aizdegto sveci – virs dzeltenuma. Bļodiņā sāks tecēt eļļa. Šo eļļu vajag dzert pa 3 pilieniem pusstundu pirms ēšanas.

Veselību un smaidu,
FM

Ola

Olā ir visas dzīva organisma attīstībai nepieciešamās uzturvielas. Olas baltums satur albumīnus (pārsvarā), globulīnus, lizozīmu, avidīnu. Olas baltumā un dzeltenumā ietilpst daudzas neaizstājamas aminoskābes. Olas dzeltenumā ir taukvielas, kas satur nepiesātinātās taukskābes, lecitīnu (8-10%), holesterīnu (1,7-2%). Uzturā svarīga nozīme ir lecitīna un holesterīna daudzuma attiecībai. Tā kā ar lecitīnu bagāts uzturs palīdz normalizēt tauku, arī holesterīna maiņu organismā un olās lecitīna ir daudz vairāk nekā holesterīna, tās ir ieteicams uzturlīdzeklis aterosklerozes profilaksē.

► Lasīt vairāk

Ola pret dažādām lisktām

Sena, dziedinoša recepte, kas sadziedēs gan apdegumus, gan dažādas citas uz ādas radušās kaites.

Recepte: Labi izvārītus olas dzeltenumus apcepiet uz pannas, līdz tie kļūst tumši. Iegūto pulveri lieciet uz bojātās vietas un mainiet pirms katras pārsiešanas.

Veselību un smaidu,
FM

Dziedinošās olas spēks

Vistu olas satur vitamīnus A un B2, kas sekmē ādas vielmaiņas procesus, arī minerālvielas un taukus. Tās var izmantot arī kosmētisku masku gatavošanai, matu un galvas ādas barošanai. Olas vērtīgākā sastāvdaļa ir dzeltenums, kas satur visus taukos šķīstošos A, D, E un K, kā arī B grupas vitamīnus. Vidēji 100 g olu satur 74 g ūdens, 13 g olbaltumvielu, 11,2 g taukvielu, 0,7 g ogļhidrātu. Olu vērtīgās īpašības samazinās proporcionāli to uzglabāšanas laikam.

► Lasīt vairāk

Farmācijas muzeja kolektīvs sveic Lieldienās