Farmācijas muzejs

Atklāta izstāde „Izzini sevi. Jūties labi. Esi vesels”

3. februārī Farmācijas muzejā tika atklāta krāšņa izstāde „Izzini sevi. Jūties labi. Esi vesels”, kas veltīta pasaulē slavenā angļu ārsta Edvarda Baha (Edward Bach) dzīves veikumam – viņa atklātajai ziedu terapijai.

Šī ir pirmā tik plašā Baha ziedu terapijai veltītā izstāde pasaulē. Krāšņās lielformāta fotogrāfijās ir iespēja apskatīt un iepazīt visus E. Baha atklātos un ziedu terapijā izmantotos augus, to ārstnieciskās īpašības, uzzināt par Baha ziedu terapijas pamatprincipiem, kā arī ārstniecības līdzekļu pagatavošanas metodēm un lietošanu. Tāpat arī izstādes apmeklētājiem ir iespēja skatīties filmas par Baha ziediem, lasīt grāmatas, kā arī pašiem veikt dažādus ar augiem un cilvēka emocionālajiem stāvokļiem saistītus izzinošus uzdevumus, kas veidoti gan mazajiem, gan lielajiem. Informācija izstādē ir pieejama latviešu, angļu un krievu valodā.

E. Bahs savas dzīves laikā, strādājot par ķirurgu, bakteriologu, imunologu un homeopātu, secināja, ka cilvēka emocionālais un prāta stāvoklis būtiski ietekmē imunitāti, tāpēc viņš meklēja un atklāja savvaļas augus, kuru dziedinošais spēks spēj atbrīvot mūs no postošiem emocionāliem un prāta stāvokļiem (naida, aizvainojuma, bailēm utt.) un atjaunot iekšējo līdzsvaru. Baha ziedu terapija ir vienkārša un droša lietošanā, tāpēc to savas veselības stiprināšanai izmanto miljoniem cilvēku visā pasaulē.

Izstādi finansiāli atbalsta: Lielbritānijas labdarības fonds The Twelve Healers Trust, SIA „Ziedu enerģija”, Ltd Healing Herbs.

Izstāde Farmācijas muzejā būs aplūkojama līdz nākamā gada 11. maijam, pēc tam tā apceļos Latviju.

Izstāde tapusi sadarbībā ar Baha ziedu terapijas centru, kas ir SIA „Ziedu enerģija” dibināta neformālās izglītības iestāde. SIA „Ziedu enerģija” pastāvēšanas mērķis ir sniegt Latvijas iedzīvotājiem iespēju iepazīties ar Baha ziedu terapiju, lai ikviens to varētu izmantot savas veselības stiprināšanā. Uzņēmums izdod grāmatas, organizē seminārus, piedāvā konsultācijas un augstas kvalitātes Baha ziedu līdzekļus. Baha ziedu terapijas centra dārzā (Rīgā, Graudu ielā 61c) iespējams iepazīties ar lielāko daļu no ziedu terapijā izmantotajiem augiem.

Komentēt šo rakstu

Vārds: E-pasts:

Komentārs: