Farmācijas muzejs

Atskaņas no Muzeju nakts Farmācijas muzejā

Šogad Muzeju naktī Farmācijas muzejā apmeklētājiem bija iespēja iepazīt brīnumaino meža valstību, satikties ar tā iemītniekiem- troļļiem , fejām, meža večiem, rūķiem, vilkiem, raganām un pat runājošām sēnēm. Burvestību meža iemītnieki cilvēkiem ļāva izbaudīt pilnu emociju gammu. Šogad muzejs pārtapa meža valstībā, kurā ieskanēja draudzīgi sveicieni, miers, mazliet bailes, neremdināms prieks, zināt kāres pilnas čalas un sajūsmas pilni saucieni.

Interesenti varēja baudīt „Laimes hormona” neticamo spēku, Latvijas priežu un egļu brīnumaino smaržu nest sev līdzi visu Muzeju nakts laiku. Pēc „Laimes hormona” iegūšanas cilvēki tika ievesti meditatīvā mūzikas, gaismu spēles un putnu skaņu pasaulē. Meža terapija sniedza mieru, harmoniju un meditatīvu noskaņu ikkatram atnācējam. Pēc mierpilnās meža terapijas cilvēki turpināja ceļojumu cauri burvestību mežam, ceļā satiekot Trolli. Cilvēki tika tālāk tikai tādā gadījumā, ja tie atbildēja pareizi uz Trakā Troļļa jautājumiem. Viens otram palīdzot, Trakā Troļļa tumsonīgajai takai cauri tika visi. Ceļojuma vidū cilvēki iepazinās ar meža veci Kadiķi un mazo feju Efeju. Kopā ar meža gariem tika brūvēti apreibinoši meža kristāli, kurus apēdot bija jāveic īpašs rituāls, kurš garantēja smaidu uz visu vakaru. Ceļotāji savā ceļā satika Raganu baiso Šmaganu un Mušmiri Amanitu Muscaritu. Šīs dāmas ceļotājiem palīdzēja atrast un izvēlēties savu laimes amuletu. Pēc laimes amuleta atrašanas ceļotāji devās uz meža doktorātu, kur tos ar dažādu pārbaudījumu palīdzību spīdzināja meža doktores. Ceļotāji stāvēja garās un ilgās rindās, lai šo brīnumu izbaudītu paši uz sevi.

Ceļojums noslēdzās Sūnu ciematiņā, pašā burvestību meža sirdī, kur ceļotājiem bija iespēja iepazīties ar salmu Očiņu un viņas palīgiem. Salmu Očiņa ceļotājus iepazīstināja ar pirts slotiņu siešanas mākslu. Mazais sūnu ciematiņš bija pilns ar darba rūķiem un troļļiem, kuri dalījās ar savu pieredzi un zināšanām, cienāja ar meža zupu, īpašām veselības dzirām, aicināja cilvēkus atstāt savas karstākās vēlēšanās dzīpariņu īpašajā vēlmju kokā. Pusnaktī ceļotāji baudīja maģisko mistēriju – koncertu, ko sniedza sūnu ciematiņa feja - Anna Brašmane un rūķītis – Kaspars Strazdiņš.

Farmācijas muzejs saka lielu paldies visiem atbalstītājiem, kas padarīja meža valstību tik krāsainu un ceļotājiem baudāmu, kā arī pašiem ceļotājiem. Ar smaidu līdz nākošajai Muzeju naktij.

Komentēt šo rakstu

Vārds: E-pasts:

Komentārs: