Farmācijas muzejs

Barokāla balle Farmācijas muzejā

8. jūnijā Farmācijas muzejā tika atklāta dienas centra „Kopā” jauniešu darbu izstāde, kurai dots cēls nosaukums - „Barokāla balle Farmācijas muzejā.”

Pasākumu atklāja centra direktore Karīna Kaktiņa, pārgriežot sarkano lenti, un aicinot novērtēt nopietno darbu, kas ieguldīts, lai taptu šī izstāde.

Kā stāsta centra interešu skolotāja – māksliniece Dace Saltā, tad ideja par šādu izstādi radusies lekciju cikla par tērpu vēsturi laikā: „Centra radošo nodarbību laikā jaunieši apgūst zīda apgleznošanu, pērļošanu, mašīn- izšūšanu, keramiku, bet patiesībā bija vajadzīgi divi gadi, lai mēs varētu parādīt to, kas šobrīd redzams šajā izstādē. Mums ir viens puisis, kurš spēj mēneša laikā vienu brošiņu pagatavot, bet ņemot vērā to, ka lielākā daļa mūsu centra klienti ir ar ļoti smagiem garīgās veselības traucējumiem, tad vienam otram bija vajadzīgs vesels gads, lai pagatavotu vienu mākslas darbu.” Kopumā apskatāmi 25 darbi – pērļu brošas, kaklarotas un rokassprādze. „Tā ir uzdrošināšanās parādīt plašākai publikai šo cilvēku darbus. Bieži vien pat viņu vecāki nenovērtē jauniešu patstāvību un varēšanu uz kaut ko,” piebilst Dace.

Izstāde būs skatāma līdz jūlija sākumam.
Gaidām visus interesentus!

Komentēt šo rakstu

Vārds: E-pasts:

Komentārs: