Farmācijas muzejs

Izstāde "Meža simfonija"

Mežs ir mūsu Latvijas zelts. Tam vienmēr ir bijusi un būs liela nozīme cilvēku dzīvē, jo mežs ir spējis saglabāt dabas daudzveidību, izzūdošās augu un dzīvnieku sugas, tādējādi nodrošinot sabiedrībai plašas sociālās, kultūras un ekoloģiskās vērtības. Cilvēkiem ir jācenšas vērot , pietuvoties, izprast un, apzinoties pastāvošās attiecības starp cilvēku un mežu, nodrošināt tā saglabāšanu.

 Mežiem uz zemes ir vislielākā vērtība kā dzīvības izpausmei. Tā ir pašvērtība, kurā mežs ir galvenais skābekļa ražotājs pasaulē, uztver CO2 un putekļus, stabilizē gruntsūdeņu režīmu, novērš augsnes eroziju un veic neskaitāmas citas funkcijas. Arī cilvēks ir iekļauts šajā aprites ķēdē, tādēļ bez meža nevarētu eksistēt. Mežs kalpo cilvēku veselības nostiprināšanai un atpūtai, tam ir arī gan estētiskā, gan saimnieciskā vērtība. Viens no svarīgākajiem meža izmantošanas veidiem ir mūsu veselības nostiprināšana. Mežā sastopami ļoti daudzi ārstniecības augi, ogas, sēnes. Daudziem no tiem līdztekus savām ārstnieciskajām īpašībām ir svarīga nozīme arī mūsu uzturā.

Izstāde „Meža simfonija”, kas aptver visus nozīmīgos jautājumus par mežu un tā vērtībām cilvēku dzīvē, atspoguļo ne tikai visu labo, ko mežs spēj dot cilvēcei, bet arī to, kāda ir cilvēku nepārdomātā rīcība un, kādā veidā tas ietekmē Latvijas zeltu – mežu.

Mežs vienmēr ir saistījis un pievilcis. Cilvēkus valdzina tajā svaigais gaiss un miers, noslēpumainības un apburošās sajūtas aura. Izstāde „Meža simfonija” sniedz iespēju ieskatīties īstā meža burvības gleznā, kur īstas koku dvēseles mijās ar meža brīnumainajām veltēm – sēnēm. Izstādē liels uzsvars ir likts tieši uz sēnēm, kuras bieži tiek sauktas par „meža maizi”. Apskatāmās sēnes ir gleznotas, šiem mazajiem meža brīnumiem dzīvību deva jaunā un talantīgā māksliniece Maija Rubiķe. Izstādē var aplūkot gan sēņu vizuālo daudzveidību, gan lasīt par to nozīmi cilvēku uzturā un veselības uzlabošanā.

Izstādes koncepciju papildina dažādu firmu uztura bagātinātāji kā:

·        ŠAAR produkcija, kuras pamatdarbība ir augstas kvalitātes dabisko eļļu izstrāde un ražošana, kā arī eļļu izgatavošanai tiek izmantoti dabīgie (augu) komponenti, ekoloģiski tīri, kas nesatur sintētiskas piedevas, stabilizatorus un konservantus.

·        BIOLAT produkcija, kura ražo augstvērtīgus, videi un cilvēkiem nekaitīgus, bioloģiski aktīvus produktus no ekoloģiski tīrām meža izejvielām, galvenokārt koku zaļās masas (egles un priedes skujām).

·        HERBE produkcija, kura žāvē pēc pasūtījuma dažādus augļus, ogas, dārzeņus gan ievestus, gan arī Latvijā audzētus.

·        FLOARA AROMA produkcija, kura ražo ēteriskās eļļas no aromātiskiem augiem un kokiem, kas auguši Latvijas teritorijā.

·        Dr. Leopolda Ozoliņa produkti, kuri ražoti tikai no Latvijā sastopamiem augiem.

·        SILVANOLS produkcija, kuras produktu portfeli veido unikāls oriģinālproduktu klāsts - bezrecepšu medikamenti, medicīnas preces, uztura bagātināji.

·        „55 mārītes” produkcija, kura sastāv no dažādām Latvijas pļavu tējām.

Izstādei dzīvību ir devuši tie, kam rūp meža nozīme. Izstāde „Meža simfonija” tapusi ar lielu „Latvijas valsts mežu” un Tērvetes dabas parka atbalstu. Vēlamies sirsnīgi pateikties idejas atbalstītājiem un resursu nodrošinātājiem.   

Vēlreiz vēlamies pateikties tiem, ar kuru palīdzību izstāde „Meža Simfonija” ir tik dzīva, patiesa un pilna ar maziem brīnumiem:

-         Latvijas valsts meži – Tērvetes dabas parks. Paldies par Jūsu lielo atbalstu, Jūsu dāsnums palīdzēja mežu ne tikai ieraudzīt, bet arī sajust un sasmaržot.

-         Edijs Pālens ( www.edijsfoto.lv ) – Paldies par skaisto ilustrāciju, kas palīdz mežu vizualizēt vēl skaidrāk un spilgtāk.

-          Maija Rubiķe – Paldies, ka ar sava talanta palīdzību radīji dzīvību meža brīnumiem – sēnēm. 

Laipni gaidīti visi interesenti!

Komentēt šo rakstu

Vārds: E-pasts:

Komentārs: