Farmācijas muzejs

Mācību nedēļa pieaugušajiem – 2010. gada 1. – 5. septembrī

Jau otro gadu Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā un Farmācijas muzejā notiek izglītojoši pasākumi pieaugušajiem. Laipni aicinām visus interesentus iepazīties ar dažādām metodēm kā saglabāt un uzlabot savu veselību un piekopt pierasto dzīves stilu.

Farmācijas muzejā

Ceturtdien, 2. septembrī plkst.17.00
Pirtnieka Miervalža Kaļāna lekcija “Viena diena nedēļā savai veselībai”. Meistars dalīsies pieredzē, ar pirts palīdzību izārstēties. Lekcija noslēgumā praktiskā nodarbība pirtsslotu siešanā un to pielietošanas apgūšana.
Dalības maksa – 1 lats.

Sestdien, 4.septembrī plkst. 14.00
Pirtnieces Aijas Virses lekcija “Pirts, mana ikdiena veselības garants!”. Dzīves pieredze un praktiskās nodarbības pirts lietu komplekta gudrībās.
Dalības maksa – 1 lats.

Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā

Ceturtdien, 2. septembrī plkst. 16.00 un 19.00, un sestdien, 4. septembrī plkst. 15.00 un 17.00
„Sargi kaulus! Osteoporozes ietekmes uz tavu dzīves stilu”. Kas ir osteoporoze? Vingrojumu komplekss osteoporozes profilaksei. Osteoporozes riska līmeņa noteikšana. Kaula blīvumu mērījumi. Individuālas ārsta konsultācijas osteoporozes jautājumos. Iespēja aprēķināt individuālo ikdienas nepieciešamo kalcija devu ar kalcija kalkulatoru.
Nodarbības notiek sadarbībā ar Latvijas Osteoporozes un kaulu metobolo slimību asociāciju.
Dalības maksa – 1 lats.

Piektdien, 3. septembrī plkst. 18.00
Pediatres, Mobilā veselības centra medicīnas direktores Vitas Vītolas lekcija “Kas jāzina par skolas vecuma bērnu slimībām”.
Dalības maksa – 1 lats.

Ceturtdien, 2. un, piektdien, 3. septembrī plkst. 17.00
„Dzīve un nāve senajā Rīgā”. Atraktīva tematiska ekskursija Vecrīgā par to, kā dzīvoja, ar ko slimoja, kā un kur tika ārstēti senie rīdzinieki. Klostera brāļa vai māsas pavadībā 1 stundas laikā Jūs ielūkosities vairākus gadsimtus senos sadzīves paradumos, uzzināsit, kur atradās atkritumu kalni, soda vietas un kapsētas, kur pulcējās lepras slimnieki un tika pagatavoti noslēpumaini dziedniecības līdzekļi. Pulcēšanās muzeja pagalmā Antonijas ielā 1.
Dalības maksa 3 lati.