Farmācijas muzejs

Staro Rīga 2018

Jau vienpadsmito gadu gaismas festivāls "Staro Rīga" izgaismoja galvaspilsētu, sveicot Latviju dzimšanas dienā. "Staro Rīga" laikā pilsētvidē bija aplūkojami unikāli gaismas mākslas objekti. Uz namu fasādēm, pilsētas laukumos un skvēros varēja apskatīt dažādās tehnikās veidotus mākslas darbus un gaismu izrādes, rosinot ieraudzīt pazīstamas Rīgas pilsētas vietas jaunā gaismā. Šogad gaismas festivāls "Staro Rīga" notika no 16. līdz 19. novembrim un tā tēma bija "Augšām cēlās gaismas pils". 

Farmācijas muzeja gaismas instalācija „Sirdspuksti” simbolizē spēka un mīlestības vienotību, tīru domu un jūtu plūsmu. Objekts tēlaini atspoguļo Latvijas sirdi, kā notikumu krustpunktu un nepārtrauktas kustības apliecinājumu. Sirds izgaismota sarkanīgos un zilos toņos, kas simbolizē divu dabu mijiedarbību- sievišķo un vīrišķo, kaislības un paškontroli, degsmi un rāmumu. Objekta vēstījums sniedz jaunu pieredzi, emocijas un iedvesmu dzīvei.

Pateicamies visiem, kas iesaistījās šī projekta tapšanā un realizācijā. Īpašs paldies projekta atbalstītājam MERCK Serano SIA.

Autors: Dāvis Vaivads, tēlnieks, Latvijas Mākslas akadēmijas stikla mākslas katedras students

PROJEKTA SADARBĪBAS PARTNERI: Farmācijas muzejs, Pļaviņu kultūras centrs

Projekta atbalstītājs: MERCK Serano SIA

Komentēt šo rakstu

Vārds: E-pasts:

Komentārs: