Farmācijas muzejs

Valda Brauna grāmatas „SĀĻIE VĒJI” prezentācija

Ceturtdien, 2013. gada 18. jūlijā Farmācijas muzejā notika izcilā fotoveterāna, Valda Brauna, grāmatas „Sāļie vēji” prezentācijas pasākums.

Valdis Brauns (1945) ir pazīstams ar gleznieciskiem aktiem un romantiskām ainavām, taču savā grāmatā „Sāļie vēji” foto meistars melnbaltos attēlos piedalās Latvijas zvejnieku dzīvē, vērīgi ielūkojoties jūras un vēju iezīmētajās zvejnieku sejās. Fotogrāfijas tapušas pagājušā gadsimta 70. – 80. gados, kad jūrā netrūka zivju un lomus neierobežoja stingri noteiktie limiti. Ierobežoja gan zvejai un fotogrāfam aizliegtā pierobežas zona, tomēr redzams, ka ārpus tās darbs kūsāja. Tīkli un zivis ņirbēja, reņģu un brētliņu lomi nāca neatturamā straumē, kā likās – tie nekad nebeigsies... Tikmēr vecie līča zvejnieki jau gāja uz savu vēsturi, un Valdis Brauns ar mākslinieka aci to redzēja. Spilgti melnbaltie attēli iemūžina zvejnieku pārliecinošo klātbūtni Staldzenē, Kolkā, Mērsragā, Bērzciemā, Engurē, Apšuciemā, Lapmežciemā, Mangaļsalā, Tūjā, Skultē, Svētciemā. Visapkārt Latvijas jūras robežai. Ikdienas darba ainas ir neatgriezeniskā laika apzīmogotas. Tās pieder vēsturei, tāpat kā kādreiz pierastā Latvijas ainava – zvejniekciemu tīklu būdas. Daugavas zvejnieki pie zaķu salas, siļķu zveja Dienvidbaltijā, traleri Ventspils un Liepājas ostās. Fotogrāfa aicinājums 20 gadu laikā licis Valdim Braunam sekot zvejnieku dzīves mirkļiem jūrā un krastā. Prieka pēc radītā kolekcija ar saules un vēja aprautajām zvejnieku sejām tagad iezīmē neiztrūkstošu vaibstu Latvijas – jūras valsts, - vēsturē. „Fotoattēlus pavada Ulda Krasta dzejoļi, kas dzimuši Ventspilī, līdzīgu motīvu radīti. Mākslas vērtētāja Jāņa Broga un žurnālista Ginta Šīmaņa pēcvārds albūma izskaņā”

Ar prieku un lepnumu varam apsveikt mūsu draugu, Valdi Braunu, ar grāmatas „Sāļie vēji” iznākšanu. Foto mākslas mīļotāju un baudītāju skatieniem šī grāmata būs kā nebeidzamu emociju un patiesu stāstu glezna..

Komentēt šo rakstu

Vārds: E-pasts:

Komentārs: